Czyszczenie instalacji przemysłowych

Czyszczenie instalacji przemysłowej przywraca jej funkcjonalność, usprawniając niedrożny system ogrzewania.
Jest tańszą alternatywą dla wymiany wszystkich rur i grzejników.

Czyszczenie instalacji przemysłowych metodą wysokociśnieniową

Czyszczenie hydrodynamiczne (czyszczenie instalacji przemysłowych metodą wysokociśnieniową) polega na usuwaniu różnego rodzaju zanieczyszczeń, które mogą pojawić się w drodze eksploatacji instalacji, za pomocą wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Ta metoda zalicza się do najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych dla środowiska naturalnego w czyszczeniu przemysłowym.

Nie jest ważne, jaki jest rodzaj i przeznaczenie instalacji – każde zlecenie wymaga zbadania osadu, przeanalizowania budowy instalacji, doboru sprzętu i parametrów oraz opracowania szczegółowego planu procesu czyszczenia lub udrażniania.

Czyszczenie chemiczne – kiedy wybrać tę opcję?

Stare instalacje, w których występują problemy z przepływem czynnika grzewczego, często wymagają ich chemicznego czyszczenia. Na szczególne zanieczyszczenie narażone są instalacje pracujące w systemie otwartym, wystawione na ciągły dostęp do tlenu lub wymagały ciągłego uzupełniania wody w systemie grzewczym. Podstawowe objawy wskazujące na obecność kamienia kotłowego to między innymi wszelkiego rodzaju niedogrzania oraz odgłosy wydobywające się z pracującego systemu grzewczego, takie jak silne szumy lub stukania.

Kamieniem kotłowym nazywa się twardy osad odkładający się w grzejnikach, rurach, wymiennikach ciepła i armaturze, zazwyczaj blokujący przepływ wody grzewczej. Istotnie zmniejsza on sprawność układu grzewczego i jest przyczyną poważnych awarii kotłów oraz armatury.

Kamień kotlowy należy usuwać przy użyciu specjalstycznych preparatów chemicznch. Skład mieszanki płuczącej dobiera się starannie, zależnie od rodzaju czyszczonej instalacji. Przeważnie stosuje się mieszaniny na bazie kwasu fosforowego lub amidosulfonowego, z dodatkiem inhibitorów reakcji, chroniącymi metalowe elementy instalacji grzewczej. Chemia stosowana pozostaje obojętna i praktycznie nie wchodzi w reakcje z komponentami układu grzewczego. Wszelkie uszczelnienia gumowe, elementy z tworzyw sztucznych, plastiki oraz metale takie jak aluminium, miedź i stal nie ulegają degradacji w kontakcie z mieszanką płuczącą.

Czyszczenie instalacji przemyslowych powinno odbywać się pod nadzorem. Chemia czyszcząca ma za zadanie rozpuścić osad nie uszkadzając instalacji, nalezy więc unikać agresywnych czynników. Dokładne czyszczenie łagodną chemią mocno zanieczyszczonych układów może potrwać nawet kilka dni.

Chemiczne czyszczenie instalacji przemysłowych kończy się płukaniem wodą, poprzez wielokrotne napełnianie i opróżnianie systemu. Po zakończeniu płukania uruchamia się system i sprawdza jego działanie, a następnie dodaje do wody kotłowej odczynniki stabilizujące do odpowiedniego poziomu pH roztworu. Dodaje się do nich także inhibitory zapobiegające korozji oraz ponownym nawarstwianiu się kamienia kotłowego.

Obsługa techniczna w tym zakresie obejmuje czyszczenie chemiczne instalacji i urządzeń :

– centralnego ogrzewania,
– ciepła technologicznego,
– wody lodowej,
– kotłowni,
– węzłów cieplnych

Pewna firma

W aktualnej formie jesteśmy na rynku od 2008r, ale nasze początki sięgają 1992r. Oznacza to, że mamy doświadczenie i wielu zadowolonych klientów. Utrzymaliśmy się na rynku przez pełen profesjonalizm i świetne podejście do klienta, a także indywidualne traktowanie każdego projektu. Nauczyliśmy się wiele przez ten czas. Radzimy sobie z problemami, które kiedyś byłyby nie do pokonania. Wybierając nas, stawiasz na solidną firmę z doświadczeniem i renomą.

Dalej się zastanawiasz?

Nasza bogata oferta i wieloletnie doświadczenie sugerują, że jesteśmy dobrym wyborem.

Nieważne czy jesteście małą lub dużą firmą albo klientem indywidualnym. Dobierzemy produkty adekwatne do waszych potrzeb i budżetu. Gwarantujemy montaż wybranego sprzętu, przeszkolenie w jego użytkowaniu oraz regularne przeglądy/serwis. Dodatkowo zapewniamy serwisowanie i konserwację montowanych oraz już istniejących instalacji. Sprawdź ofertę na  naszej stronie i skontaktuj się z nami.

Czekamy!

Telefon

508-158-868
733-675-808

Adres

Cooltech Serwis

ul. Warszawska 21/2
97-200 Tomaszów Mazowiecki