Rurociągi przemysłowe

Na zlecenie naszych Klientów wykonujemy rurociągi przemysłowe, mające sprostać największym wymaganiom i potrzebom produkcyjnym. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty służyły Państwu długo i wiernie.

Pewna firma

W aktualnej formie jesteśmy na rynku od 2008r, ale nasze początki sięgają 1992r. Oznacza to, że mamy doświadczenie i wielu zadowolonych klientów. Utrzymaliśmy się na rynku przez pełen profesjonalizm i świetne podejście do klienta, a także indywidualne traktowanie każdego projektu. Nauczyliśmy się wiele przez ten czas. Radzimy sobie z problemami, które kiedyś byłyby nie do pokonania. Wybierając nas, stawiasz na solidną firmę z doświadczeniem i renomą.

Chcąc w pełni sprostać oczekiwaniom naszych Klientów, uzupełniliśmy ofertę o specjalistyczne usługi z zakresu wykonawstwa rurociągów przemysłowych m.in.:

– Rurociągi wody lodowej
– Przemysłowe rurociągi parowe
– Rurociągi ciepła technologicznego
– Rurociągi sprężonego powietrza

Rurociągi przemysłowe, które przesyłają sprężone powietrze do punktów odbioru są jednym z najważniejszych elementów instalacji sprężonego powietrza.

Chodzi tu zarówno o główne rurociągi przesyłowe jak i o podłączenia do maszyn. Wszystkie te elementy źle zwymiarowane  i zmontowane będą generowały duże straty energii, wynikające zarówno z dużych spadków ciśnienia jak i przecieków.

W obecnym przemyśle częstym problemem jest wytwarzanie przez maszyny przemysłowe zbyt dużych ilości ciepła. Może ono znacząco obniżyć sprawność pracujących urządzeń, a nawet uniemożliwić kontynuację produkcji. Dlatego tak ważne jest założenie wydajnej instalacji chłodniczej w zakładach przemysłowych. W naszym kraju najbardziej popularne są instalacje freonowe, jednak kolejne zakłady decydują się na wykorzystanie wody lodowej.
Zasilana wodą instalacja chłodnicza przypomina budową system ogrzewania. Nie jest jednak zasilana gorącą wodą, tylko zimną z 35-40% roztworem glikolu. Do chłodzenia korzysta się z tzw. „chillery”, czyli agregaty wody lodowej. Są one źródłem zimna dla potrzeb klimatyzacji. Chiller podłącza się bezpośrednio z chłodnicą w centrali wentylacyjnej lub z klimakonwektorami wentylatorowymi zainstalowanymi w pomieszczeniu. Powietrze przepływające przez klimakonwektor z wodą lodową jest schładzane, powodując wzrost wody lodowej o około 5-6°C. Agregaty wody lodowej montuje się na zewnątrz lub wewnątrz budynku.
Woda lodowa jest niczym innym jak wodą wymieszaną z roztworem glikolu etylowego, schłodzoną do temperatury ok. 7°C. Schładzanie wody jest dosyć proste w nowoczesnym przemyśle, dlatego wodę lodową stosuje się jako czynnik chłodniczy w dużych halach produkcyjnych. Niskie koszty utrzymania takiej instalacji są jedną z jej głównych zalet. Tutaj koszty generowane są głównie z ceny energii elektrycznej używanej do zasilania pomp oraz siłowników sterujących. Dobrze zaprojektowana i zrealizowana instalacja, która wykorzystuje wodę lodową działa równie dobrze, jak ta freonowa. Instalacja taka jest również znacznie tańsza w użytkowaniu, jest mniej awaryjna i bezpieczniejsza dla środowiska.

Rurociągi przemysłowe parowe służą do przeprowadzania pary z kotła do miejsc jej użycia. Składają się z poszczególnych rur, zakończonych kołnierzami, wzajemnie uszczelnionemi, oraz skręconemi śrubami.

Dalej się zastanawiasz?

Nasza bogata oferta i wieloletnie doświadczenie sugerują, że jesteśmy dobrym wyborem.

Nieważne czy jesteście małą lub dużą firmą albo klientem indywidualnym. Dobierzemy produkty adekwatne do waszych potrzeb i budżetu. Gwarantujemy montaż wybranego sprzętu, przeszkolenie w jego użytkowaniu oraz regularne przeglądy (odgrzybianie, czyszczenie itp). Dodatkowo zapewniamy serwisowanie i konserwację montowanych oraz już istniejących instalacji. Sprawdź ofertę na  naszej stronie i skontaktuj się mail’owo lub telefonicznie.

Czekamy!

Telefon

508-158-868
733-675-808

Adres

Cooltech Serwis

ul. Warszawska 21/2
97-200 Tomaszów Mazowiecki