OGRZEWANIE

Ten dział naszej firmy zajmuje się montażem, kompleksową obsługą i naprawą układów ogrzewania, od pojedynczych kotłów i systemów solarnych po przemysłowe kotły parowe dużych mocy.

Centralne ogrzewanie – przebieg montażu

Montaż centralnego ogrzewania należy zacząć od wyznaczenia miejsc, w których mają być zainstalowane grzejniki. Ważne jest tu uwzględnienie punktów podłączenia rur instalacyjnych i stref, w których zostaną zainstalowane rozdzielacze, zarówno na parterze, jak i na piętrze, jeśli takowe planujemy. Następnie określamy linię przebiegu rur instalacyjnych. Warto pomyśleć o tym, aby rury nie przechodziły przez otwór drzwiowy – powinny zatem być prowadzone z pomieszczenia do pomieszczenia poprzez przekucie w ścianie. Dzięki temu niweluje się ryzyko uszkodzenia rury, na przykład podczas instalacji listwy podłogowej w drzwiach.
Kolejnym krokiem jest dokonanie pomiaru długości rur, dzięki czemu będziemy w stanie ocenić, jaką ilość powinniśmy zakupić. Po dokonaniu wszystkich potrzebnych pomiarów wykuwa się otwór w ścianie, w którym znajdować się będzie szafka z rozdzielaczami i przekucie w stropie, w celu doprowadzenia pionu. Niezbędne jest również wykonanie przekucia ścian tam, gdzie przebiegają rury i bruzdy w miejscach, gdzie zostaną podłączone grzejniki.
Następnie montuje się szafkę rozdzielaczową z zespolonym rozdzielaczem. Liczba jego przyłączy odpowiada ilości grzejników znajdujących się w mieszkaniu. Ważne jest to, aby w rozdzielaczu zainstalować zawory odcinające, które pozwolą nam na odłączenie poszczególnych grzejników, na przykład w przypadku ich awarii.
Rozwiniętą i wyprostowaną rurę instalacyjną, należy pociąć na części. Na tak przygotowane odcinki należy założyć rurki osłonowe – czerwone na przewód zasilające, niebieskie na przewód zwrotny. Warto jednak pamiętać, że grzejniki, które są zasilane od dołu i opatrzone są marką różnych producentów, mogą posiadać różny układ podłączenia. Należy również zwrócić uwagę na to, aby przy doprowadzaniu rur skrajny króciec był połączony z rurą zasilająca lub powrotną.
Następnym krokiem jest kształtowanie podejścia do grzejników, zaciśnięcie na końcach kolan ustalonych, a następnie montaż konsoli przyłączeniowej. Instalacja takiej konsoli tworzy możliwość otrzymania wymaganego rozstawienia końcówek przyłączeniowych, z kolei kolana ustalone umożliwiają montaż rur do ściany.
Centralne ogrzewanie nie może obyć się bez rozłożenia rur wzdłuż linii przebiegu do rozdzielacza. Warto, aby przy instalacji zadbać o jak najkrótszą drogę.
Na koniec podłącza się końcówki rur do odpowiadających im sekcji rozdzielacza i zainstalowanie przewodów rur, które łączą rozdzielacze z kotłem. W następnej kolejności przeprowadza się próby ciśnieniowe na zimno i na gorąco przy zasilaniu. Jeśli próba przebiegnie pozytywnie, ogrzewanie możemy pokryć jastrychem betonowym, a przekłucia w ścianach pokryć tynkiem.

W ofercie mamy również projektowanie i wykonawstwo instalacji gazowych oraz instalacji ogrzewania opartych na pompach ciepła.

Pewna firma

W aktualnej formie jesteśmy na rynku od 2008r, ale nasze początki sięgają 1992r. Oznacza to, że mamy doświadczenie i wielu zadowolonych klientów. Utrzymaliśmy się na rynku przez pełen profesjonalizm i świetne podejście do klienta, a także indywidualne traktowanie każdego projektu. Nauczyliśmy się wiele przez ten czas. Radzimy sobie z problemami, które kiedyś byłyby nie do pokonania. Wybierając nas, stawiasz na solidną firmę z doświadczeniem i renomą

Dalej się zastanawiasz?

Nasza bogata oferta i wieloletnie doświadczenie sugerują, że jesteśmy dobrym wyborem. Nieważne czy jesteście małą lub dużą firmą albo klientem indywidualnym. Dobierzemy produkty adekwatne do waszych potrzeb i budżetu. Gwarantujemy montaż wybranego sprzętu, przeszkolenie w jego użytkowaniu oraz regularne przeglądy/serwis. Dodatkowo zapewniamy serwisowanie i konserwację montowanych oraz już istniejących instalacji. Sprawdź ofertę na naszej stronie i skontaktuj się z nami.

CZEKAMY!